language: PL
Menu flash
| strona główna | o firmie | produkty | pomoc techniczna | kontakt |
 
Aktualna lokalizacja: Strona główna arrow Historia
O firmie
Historia
Misja i wizja
Referencje
Sponsoring sportowy
Oferty pracy
Historia spółki PDF Drukuj E-mail

ARVEX GROBELNY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w 1994 roku na bazie wieloletnich doświadczeń i kontaktów handlowych pozyskanych przez jej zarząd w poprzedniej firmie.

Początkowo działalność spółki skupiała się wyłącznie wokół importu i dystrybucji systemów zamocowań na terenie naszego kraju. ARVEX GROBELNY Sp. z o.o. była wyłącznym przedstawicielem w Polsce licznych zachodnioeuropejskich producentów, w tym między innymi światowego lidera, firmy Upat GmbH (Niemcy).

Coraz silniejsza pozycja na polskim rynku i wysoka dynamika sprzedaży umożliwiły dalszą dywersyfikację oferty. Wkrótce podpisane zostały umowy wyłącznego przedstawicielstwa z kolejnymi wymagającymi dostawcami: Don Quichotte (Holandia) - gwoździe hartowane do betonu oraz Heco GmbH (Niemcy) - śruby samowiercące i samogwintujące.

Kolejne kilka lat to stopniowy rozwój sieci dystrybucji, owocujący intensyfikacją sprzedaży na terenie całego kraju.

Dynamiczny rozwój spółki ARVEX umożliwił wkrótce rozpoczęcie długookresowego procesu inwestycyjnego. Jego początkiem było uzyskanie w 1999 roku statusu Zakładu Pracy Chronionej i rozpoczęcie własnej produkcji. W programie produkcyjnym znalazły się zarówno mocowania lekkie z tworzyw sztucznych, jak i odpowiedzialne kotwy metalowe.

Dzięki ciągłemu poszerzaniu asortymentu pochodzącego z produkcji własnej, możliwe było rozpoczęcie działań eksportowych. Nasze produkty zyskały uznanie zarówno na rynkach unijnych (m.in. Dania, Szwecja, Norwegia, Anglia, Włochy, Belgia), jak i pozaeuropejskich (np. Japonia).

Na początku 2005 roku produkcja własna stanowiła około 20% wartości sprzedaży. Jednak dzięki wprowadzaniu kolejnych grup zamocowań do programu produkcji współczynnik ten wykazuje stałą tendencję wzrostową. Zjawisko to sprzyja stabilności spółki oraz większej niezależności od dostawców.

Strona wygenerowana w 0,0573 sekund © 2004-24 ARVEX Grobelny Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone